Czym jest tablica interaktywna?


Tablica interaktywna to urządzenie, które przypomina dużą białą tablicę i umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem oraz projektorem multimedialnym. Można ją porównać do wielkiego monitora, który reaguje na dotyk.

W zależności od technologii, w której tablica została wykonana, można używać specjalnego pióra, każdego innego przedmiotu lub dłoni. Osoba korzystająca z tablicy może za jej pomocą obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze.

Coraz popularniejsze stają się również monitory interaktywne, które stają się bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych tablic interaktywnych.

Tablica multimedialna zazwyczaj dysponuje własnym specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia przygotowanie zasobów do wykorzystania podczas wykładu, lekcji czy prezentacji. Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie/zdjęciu/tekście może pisać, notować, zaznaczać, podkreślać. Wszystkie, naniesione na tablicę notatki można zapisać rozesłać pocztą e-mail/umieścić na serwerze szkolnym lub wydrukować.

Tablice interaktywne w naszej ofercie

Wśród asortymentu naszej firmy znajdują się tablice interaktywne, które spełnią wszystkie wymagania, jakie powinny posiadać funkcjonalnie działające urządzenia multimedialne do pracy w szkołach.

Zapraszamy do współpracy!